Wiadomości

Przywódcy Britain First staną przed sądem, bo… obrazili muzułmańskich gwałcicieli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódcy Britain First, Jayda Fransen i Paul Golding, staną przed sądem w październiku za szykanowanie muzułmanów, którzy trafili do więzienia za gwałt. Zarzuca się im publikowanie treści rasistowskich i nawołujących do nienawiści na tle religijnym oraz etnicznym – informuje portal ndie.pl.

Czterech muzułmanów w Ramsgate w hrabstwie Kent zgwałciło pijaną 16-latkę w kebabie po tym, gdy zapytała ich o drogę, ponieważ się zgubiła. Sąd skazał trzech pełnoletnich gwałcicieli na 14 lat więzienia, jeden niepełnoletni usłyszał wyrok 7 lat. Przywódcy Britain First rozprowadzali ulotki i publikowali filmy oskarżonych o gwałt, zanim zapadł wyrok, teraz mają przez to spore problemy.

Publikowane materiały przez Britain First miały zawierać treści rasistowskie i nawołujące do nienawiści na tle religijnym oraz etnicznym. Oboje odpowiedzą przed sądem za szykanowanie muzułmanów, zanim zapadł wyrok.

Dodatkowo według aktu oskarżenia Jayda Fransen i Paul Golding mieli oczerniać gwałcicieli nie ze względu na przestępstwo, ale za wyznawaną przez nich religię. Szefowie Britain First pozostają na wolności, ale objęci są dozorem policyjnym.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!