Wiadomości

Przyszła na rozmowę o pracę, została zgwałcona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Zatrzymaliśmy 36-letniego mieszkańca Lublina za zgwałcenie 22-latki. Mężczyzna podstępem zwabił kobietę zamieszczając ogłoszenie w sprawie pracy hostessy i animatorki dla dzieci. Najprawdopodobniej pokrzywdzonych kobiet może być więcej, dlatego zwracamy się do osób, które do tej pory nie zgłosiły tego faktu o kontakt z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 telefon: 47-811-48-00” – czytamy na stronie lubelskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z 4. komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Z dyżurnym Policji skontaktowała się 22-latka. Kobieta oświadczyła, że została zgwałcona w jednym z mieszkań w dzielnicy Wieniawa. Na miejsce od razu skierowano najbliższy patrol. Policjanci szybko rozpytali pokrzywdzoną 22-latkę i zatrzymali 36-letniego sprawcę przestępstwa, który już czekał na spotkanie z kolejną kobietą.

Jak się okazało, mężczyzna na portalu internetowym zamieścił ogłoszenie dotyczące pracy hostessy i animatorki dla dzieci. Na ofertę odpowiedziała 22-latka. Kobieta została zaproszona na rozmowę rekrutacyjną. Pod wskazanym adresem czekał na nią 36-latek. Mężczyzna zaprowadził pokrzywdzoną do lokalu, gdzie mieli porozmawiać na temat pracy. Tam mieszkaniec Lublina zgwałcił 22-latkę. Kobieta od razu po wyjściu z mieszkania zadzwoniła na policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol, pod blokiem czekała już kolejna zainteresowana pracą kobieta.

Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Na wniosek policjantów i prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Śledczy obecnie zbierają dowody i sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy może podejrzany na koncie ma więcej tego typu przestępstw.

Dlatego jeżeli ktoś jeszcze padł ofiarą tego przestępstwa lub posiada wiedzę w tej sprawie, proszony jest o kontakt z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 telefon: 47 811 48 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!