Wiadomości

„Przypadkowo” dołączył do siatki terrorystycznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Libijczyk, który przybył do Wielkiej Brytanii jako „uchodźca”, został skazany za związki z zamachowcem z Manchesteru i przynależność do siatki ISIS, której był bojownikiem, choć on sam twierdził, że „przypadkowo” dołączył do grupy terrorystycznej.

26-letni Mohammed Abdallah w 2014 r. odbył podróż z Manchesteru do Syrii, korzystając z pomocy swojego 24-letniego niepełnosprawnego brata Abdalraoufa, który przybył do Wielkiej Brytanii w celu leczenia NHS, po czym założył tam „centrum łączności” muzułmańskich ekstremistów.

Mohammed Abdallah został skazany w czwartek za posiadanie karabinu AK-47 oraz otrzymaniec 2.000 £ od Państwa Islamskiego, a także przynależność do siatki ISIS – informuje Manchester Evening News.

Bracia przyjaźnili się z Salmanem Abedim, 22-letnim synem innego islamskiego uchodźcy, który zabił 22 osoby, kiedy to w maju tego roku wysadził się po koncercie na Manchester Arena.

W toku śledztwa udało się rozpracować działalność komórki terrorystycznej z południa Manchesteru. Według Davida Andersona, autora artykułu w Manchester Evening News, zamachu w Manchesterze można było uniknąć, gdyby służby wywiadowcze zareagowały na dwie „bardzo istotne” informacje dotyczące Abedima z początku 2017 roku.

Mohammed Abdallah dorastał w libijskiej społeczności migrantów w Manchesterze. Abedi, który uczęszczał do tej samej szkoły i przyjaźnił się z jego bratem – Abdalraoufem Abdallahem.

Gdy w ubiegłym roku Abdalraouf Abdallah został skazany za działalność terrorystyczną, Abedi odwiedził go w więzieniu. Było to zaledwie kilka tygodni przed dokonanym przez niego krwawym zamachem.

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!