Prezydent Joe Biden przyleci do Warszawy
Wiadomości

Przeszukanie w domu Joe Bidena. Znaleziono kolejne tajne dokumenty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawnik prezydenta Bob Bauer poinformował, że Departament Sprawiedliwości przeszukał dom prezydenta Joe Bidena w Delaware i zlokalizował sześć tajnych dokumentów, a także przejął niektóre z jego notatek.

Departament Sprawiedliwości przeprowadził w piątek przeszukanie rezydencji Joe Bidena. Trwało ono około 13 godzin – podał Bob Bauer, dodając w oświadczeniu, że Departament Sprawiedliwości “przejął w posiadanie materiały, które uznał za objęte zakresem dochodzenia, w tym sześć pozycji składających się z dokumentów z oznaczeniami klauzuli tajności i towarzyszących im materiałów, z których część pochodziła z okresu służby prezydenta w Senacie, a część z czasu jego kadencji jako wiceprezydenta”. Prokuratorzy “wzięli również do dalszego przeglądu własnoręcznie pisane notatki z lat pełnienia funkcji wiceprezydenta” – napisał prawnik.

W czwartek prezydent USA Joe Biden powiedział w czwartek, że “nie żałuje” swojego sposobu obchodzenia się z tajnymi dokumentami, które zostały znalezione w jego domu i byłym biurze. Dodał też, że wierzy, że sprawa zostanie rozwiązana.

– Myślę, że przekonacie się, że nic tam nie ma – powiedział w czwartek Biden dziennikarzom. W pełni współpracujemy i czekamy na szybkie rozwiązanie tej sprawy – powiedział prezydent USA.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!