Wiadomości

“Przeszczep” i jego kompani zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straty wynoszące ponad 2 mln zł mógł ponieść Skarb Państwa, z tytułu wyłudzeń podatku VAT w związku z wystawianiem „pustych” faktur w usługach budowlanych i transportowych. Policjanci CBŚP zatrzymali 7 osób, którym w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie przedstawiono zarzuty.

Policjanci z Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji wykonują czynności w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT. Według śledczych członkowie grupy wystawiali nierzetelne, tzw. puste faktury VAT w związku z rzekomo wykonanymi usługami transportowymi czy budowlanymi, a także zajmowali się praniem pieniędzy pochodzących z przestępczego procederu. Z ustaleń śledczych wynika, że Skarb Państwa mógł być narażony na straty przekraczające ponad 2 mln zł.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego zatrzymując 7 osób i zabezpieczając do analizy dokumentację. Wśród zatrzymanych jest Mariusz D. ps. „Przeszczep”. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem i był karany m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą pod koniec lat 90-tych w Warszawie.

Zatrzymanym w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, poświadczenia nieprawdy czy naruszenia przepisów procedury podatkowej. Mariusz D. ps. Przeszczep usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 3 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie o szacunkowej wartości około 100 tys. zł.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!