Wiadomości

Przemytnicy próbowali staranować samochód Straży Granicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udaremnili dwie próby przemytu znacznych ilości papierosów. W jednym przypadku przemytnik próbował staranować samochodem pojazd służbowy SG. W drugim przemytnika wytropił pies służbowy SG.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej próbowali skontrolować samochód marki Volkswagen. W odpowiedzi na sygnały do zatrzymania kierowca auta 40-letni ob. Polski uderzył w samochód służbowy SG. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone, zaś osoby pełniące służbę oraz kierowca Volkswagena zostali ranni. W pojeździe, w części bagażowej pojazdu oraz na tylnych siedzeniach, funkcjonariusz ujawnili 240 tysięcy sztuk papierosów o wartości ponad 165 tys. zł.

Dzień wcześniej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zbereżu patrolujący okolice rzeki granicznej Bug ujawnili pudła, wypełnione nielegalnymi papierosami. Papierosy znajdujące się na brzegu, były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w materiał maskujący. Przemytnicy zamierzali następnie przeładować towar do samochodu i wywieźć w głąb kraju. Pies służbowy SG „Darko” podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do ukrywającego się w pobliskich krzakach to 30-letniego obywatela Ukrainy, który przemycił papierosy przez rzekę. W sumie na miejscu zabezpieczono ponad 240 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 165 tys. zł.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!