Wiadomości

Przemysław Czarnek: Oni walczą o to, żeby neomarksistowski, lewacki pochód przeszedł przez szkoły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przemysław Czarnek spotka się w tym tygodniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Minister edukacji i nauki będzie zabiegał o to, by prezydent nie zawetował przyjętej przed dwoma tygodniami nowelizacji ustawy Prawo oświatowe.

Nowe przepisy spotkały się z otwartą krytyką opozycji, zdaniem której nowelizacja spowoduje gwałtowne “ograniczenie wolności szkół” oraz “zideologizowanie programów nauczania”.

Szef resortu oświaty przekonuje, że największymi przeciwnikami zmian są ideologowie neomarksistowscy. Na antenie “Sygnałów dnia” w Programie Pierwszym Polskiego Radia Czarnek wskazuje na olbrzymie wpływy skrajnej lewicy w placówkach nauczania.

– Bądźmy szczerzy, o co walczą ci ludzie, którzy wprowadzają zamęt wokół lex Czarnek. Walczą o to, żeby ten pochód, który przeszedł przez instytucje kultury przez uczelnie, pochód neomarksistowski, lewacki z demoralizacją dzieci i młodzieży, ze wciskaniem dzieciom rzeczy, które są absolutnie sprzeczne z rzeczywistością, żeby przeszedł także przez szkoły podstawowe i ponad podstawowe. I na to się zgodzić nie możemy i dlatego taki krzyk. Nic więcej nie chcemy. Chcemy wiedzieć, czego organizacje pozarządowe będą chciały uczyć dzieci i młodzieży – powiedział Przemysław Czarnek w „Sygnałach dnia” PR1.

Minister potwierdził zaplanowane w tym tygodniu spotkanie z prezydentem Dudą.

– Z chęcią wyjaśnię wszelkie wątpliwości jeśli takie powstają – zakomunikował polityk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!