Wiadomości

Przełożona dominikanek pomagających chorym na Covid-19 w Bochni: To jest Ewangelia, która sprawdza się w praktyce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jestem bardzo dumna z moich sióstr, jestem im wdzięczna, a one są niesamowicie dzielne i ufność składają w Panu Bogu. To jest Ewangelia, która sprawdza się w praktyce – mówi m. Aleksandra Zaręba OP, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Dziesięć dominikanek od Wielkiego Piątku pomaga podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Bochni, w którym wykryto zakażenie koronawirusem.

Abp Marek Jędraszewski w rozmowie telefonicznej z matką generalną wyraził wdzięczność i to, że jest dumny z sióstr, które odpowiedziały na apel o pomoc dla DPS-u w Bochni.

– To był prawdziwie Wielki Piątek… Skontaktował się z nami pan starosta z rozpaczliwą prośbą o wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni, w którym – z powodu zakażenia koronawirusem – spora część personelu trafiła do szpitala lub została objęta kwarantanną i DPS znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Nie było czasu na rozmyślanie i kalkulacje. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji. Nie miałam żadnej wątpliwości, że trzeba spróbować pomóc – powiedziała m. Aleksandra.

Cały wywiad:

https://diecezja.pl/aktualnosci/przelozona-dominikanek-pomagajacych-chorym-na-covid-19-w-bochni-to-jest-ewangelia-ktora-sprawdza-sie-w-praktyce/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!