Wiadomości

Przełom w sprawie Grodzkiego. Senat zajmie się wnioskiem prokuratury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Presja ma sens! Po 422 dniach blokowania jutro Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wreszcie wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej” – przekazał na Twitterze Marek Pęk. „Zobaczymy czy zwycięży uczciwość czy doktryna Neumanna” – dodał.

W rozmowie z portalem tvp.info Marek Pęk powiedział, że z przekonaniem graniczącym z pewnością stwierdza, iż „wygra doktryna Neumanna”.

– Widać, że ta sprawa zaczyna tak mocno ciążyć całej PO, że chyba dojrzeli do tego, by to szybko przeciąć. Wiemy, że pojawiła się kwestia zarzutów dla kolejnego wpływowego lekarza szpitala (zobacz link powyżej), w którym pracował marszałek Grodzki. Mówiąc ogólnie, sprawa jest mocno rozwojowa – stwierdził.

Podkreślił, że nie spodziewa się jednak, aby w tej sprawie zwyciężyła uczciwość. – Raczej chodzi o jej przecięcie i spowodowanie, by przynajmniej do końca tej kadencji Sejmu marszałek pozostawał bezkarny – skomentował Marek Pęk.

Na pytanie portalu tvp.info, czy Platforma Obywatelska będzie chciała zamknąć sprawę w jeden dzień, Pęk stwierdził: „Jestem zaskoczony tym nagłym trybem prac. 422 dni nie mogliśmy się doprosić procedowania, a nagle sprawa staje dzień przed posiedzeniem Senatu, po południu, na półtorej godziny przewidziane jest rozpatrzenie dwóch różnych wniosków. Widać, że panu marszałkowi bardzo się spieszy”.

Marek Pęk zaznaczył, że jako senator brał udział m.in. w rozpatrywaniu wniosku dotyczącego zgody na zatrzymanie senatora PiS Stanisława Koguta. – Wtedy była cała procedura zapoznawania się z dokumentami w Kancelarii w trybie niejawnym, tajnym. Pytanie, jak to będzie procedowane teraz – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!