Wiadomości

Przełom w relacjach Polski z Izraelem? Wiceszef MSZ: “Podpisujemy umowę”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wycieczki izraelskiej młodzieży znów będą jeździć do Polski?

“Podpisujemy umowę w sprawie przyjazdu młodzieży z Izraela do Polski i z Polski do Izraela” – ogłosił Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.

– Mamy przełom w relacjach Polski z Izraelem. Półtora roku negocjacji, które prowadziłem w imieniu MSZ, kończymy dzisiaj – podpisujemy umowę w sprawie przyjazdu młodzieży z Izraela do Polski i z Polski do Izraela – poinformował Jabłoński w nagraniu zamieszczonym w środę w mediach społecznościowych.

Wiceminister przekazał, że najważniejszym elementem umowy jest to, iż wycieczkom nie będą towarzyszyli uzbrojeni agenci służb izraelskich bez zgody Polski. – Polska jest bezpiecznym krajem, bezpieczeństwo będzie chronione, gwarantowane przez polskie służby, tak jak każdy, kto przyjeżdża do Polski takie bezpieczeństwo ma gwarantowane – podkreślił.

Dodał, że młodzież z Izraela będzie odwiedzać miejsca ważne dla polskiej historii i kultury. – Będzie dowiadywać się też o tym, co przeżył nasz kraj, nasz naród. Będzie spotykać się ze swoimi rówieśnikami – to też bardzo ważne, żeby walczyć z tymi negatywnymi stereotypami o Polsce w Izraelu. Razem będziemy budować te relacje na przyszłość. To jest bardzo dobry dzień dla Polski i dla polsko-izraelskich relacji – ocenił Jabłoński.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!