Wiadomości

Przedstawiciele mniejszości niemieckiej odrzucili zaproszenie od prezydenta Dudy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przedstawiciele mniejszości niemieckiej nie wezmą udziału w tradycyjnym spotkaniu noworocznym z prezydentem Polski.

25 stycznia w Pałacu Prezydenckim odbędzie się tradycyjne spotkanie prezydenta RP z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Tym razem odbędzie się ono bez delegacji ze Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Organizacja wydała oświadczenie, w którym poinformowała o bojkocie spotkania. Powodem ma być rzekoma dyskryminacja mniejszości niemieckiej w Polsce.

Jak twierdzą znani z buty i arogancji przedstawiciele mniejszości niemieckiej, którym ewidentnie w głowach się poprzewracało, twierdzą, że dyskryminacja ze strony polskiego rządu, przejawia się w zmniejszeniu liczby godzin nauczania języka niemieckiego.

“Nie wiemy, jak mielibyśmy odczytywać słowa i zapewnienia padające przy okazji takich spotkań, podczas których mowa jest o tym, jaką wartością są mniejszości narodowe i etniczne zamieszkujące Polskę od pokoleń wobec faktu, że jedna z tych mniejszości (…) jest traktowana gorzej od innych mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących nasz kraj” – czytamy w wydanym oświadczeniu ZNSSK.

“Ograniczając liczbę godzin języka niemieckiego z trzech do jednej tygodniowo zabrano dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom języka niemieckiego, wszystkim członkom mniejszości niemieckiej nie tylko język, ale też zraniono ich godność” – dodano.

Źródło: polsatnews.pl, dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!