Wiadomości

Przedsprzedaż drugiego tomu książki Radosława Patlewicza „Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miło nam poinformować, że rozpoczęta została przedsprzedaż drugiego tomu książki Radosława Patlewicza „Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie”.

Przeszło 200 lat naszej przeszłości opisane na ponad 400 stronach książki stanowi doskonałą bazę do pogłębienia i odkłamania wiedzy historycznej. Tym razem autor – Radosław Patlewicz – opisuje czasy od trzeciego zaboru Polski aż do współczesności – wymiany rządu Szydło – Morawiecki.

Wstęp do książki napisał prof. Jan Żaryn:

„Zachęcam do czytania książki pana Radosława Patlewicza. Po pierwsze dlatego, że jego podręcznik nie przypomina żadnego z dotychczas wydanych, i nie dlatego, by autor kompromitował się nieznajomością faktów. Należy on do zupełnie innego środowiska ludzi niż metodycy szkolni, pracownicy ministerialni, nauczyciele, edukatorzy np. IPN czy autorzy podręczników. Jest propozycją zewnętrzną w stosunku do świata dydaktyki, który od dziesięcioleci narzuca cele kształcenia i wychowania młodzieży. Szkoła polska składa się oczywiście z wielu wybitnych nauczycieli historii, ale jakże wielu z nich – z racji gonitwy za programem – nie jest w stanie poruszyć szarych komórek swoich podopiecznych, by wykazały się jakimkolwiek „aktem strzelistym” czy odchyleniem od normy interpretacyjnej. Ten podręcznik jest skierowany do uczniów, którzy – po jego lekturze – będą mogli wzbogacić lekcje historii swoim intelektualnym sprzeciwem, swoją porcją pytań, wątpliwości i niestandardowym widzeniem przeszłości Polski. I o to chodzi!”

Link do przedsprzedaży:

https://3dom.pro/Radoslaw-Patlewicz-Historia-polityczna-Polski-nowe -spojrzenie-TOM-II-p253

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!