Wiadomości

Przedawkowanie amfetaminy było przyczyną śmierci na owsiakowym festiwalu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wykazała sekcja zwłok, 35-letni mężczyzna, którego ciało odnaleziono na Pol’and’Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą, zmarł on w wyniku zatrucia amfetaminą. Taką informację przekazała portalowi TVP Info prok. Małgorzata Fila, szefowa prokuratury rejonowej w Słubicach.

1 sierpnia ok. godz. 10 rano policjanci otrzymali sygnał od służb organizatora, że na terenie festiwalu ujawniono zwłoki 35-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora, a ciało zabezpieczono do sekcji zwłok, która odbyła się w poniedziałek.

Według rzecznik słubickiej prokuratury, przyczyną śmierci mężczyzny było przedawkowanie amfetaminy; przy jego ciele odnaleziono też nieznaczną ilość tego narkotyku. Zaznaczyła, że do śmierci 35-latka nie przyczyniły się osoby trzecie, mężczyzna nie miał obrażeń zewnętrznych ani wewnętrznych.

Nie był to jedyny zgon podczas Pol’and’Rock. zmarł też. Sekcja zwłok 54-letniego mężczyzny ma zostać przeprowadzona dziś w godzinach popołudniowych.

Czytaj też:

131 przestępstw i 134 wykroczenia – dotychczasowy bilans owsiakowego festiwalu

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!