Wiadomości

Przed zabójstwem karmili 2-letniego Marcela niedopałkami oraz karmą dla szczurów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek, 28 stycznia, odbyła się kolejna rozprawa sądowa rodziców 2-letniego Marcela z Chodzieży. Matka chłopca, w marcu 2020 roku udusiła chłopca kołdrą. Wcześniej natomiast wraz ze swoim partnerem mieli znęcać się nad chłopcem, karmić niedopałkami papierosów oraz wrzucać chłopca z wysokości do łóżeczka – pisze Głos Wielkopolski.

Sprawa związana z zabójstwem 2-letniego Marcela z Chodzieży powoli dobiega do końca. Matka chłopca usłyszała zarzut zabójstwa chłopca. Oprócz tego oboje usłyszeli zarzut znęcania się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem. Podczas ostatniej rozprawy, sąd stwierdził jednak, że chce wyeliminować z zarzutu wyrażenie “ze szczególnym okrucieństwem”. Ten ruch może spowodować, że wyrok zostanie złagodzony.

Jak informuje Radio Poznań, w sprawie zostanie przesłuchany jeszcze jeden świadek. Został on powołany na wniosek obrońcy Martina K. Sąd przesłucha biegłą psychiatrę, która rozmawiała z Marcelem, w czasie gdy 2-latek trafił do szpitala ze złamaną nóżką. Wtedy to lekarz, który go badał odnotował, że stan higieniczny dziecka był zły. Chłopiec był brudny, niekąpany od dłuższego czasu i pachniał papierosami. Był to pierwszy sygnał, że chłopiec jest zaniedbywany.

Do zabójstwa 2-letniego Marcela doszło w marcu 2020 r. w Chodzieży. Matka chłopca, Anita W. będąc pod wpływem alkoholu udusiła go kołdrą. Kobieta przyznała się do zbrodni. Grozi jej dożywocie.

Zanim doszło do tragedii, zarówno matka 2-latka, jak i jej partner, znęcali się nad chłopcem. Według prokuratury bili go, wrzucali z wysokości do łóżeczka, pozwalali także, by dziecko jadło karmę dla szczurów i niedopałki papierosów. Ponadto chłopiec godzinami chodził w brudnej pieluszce, był wyzywany i podduszany.

Matce chłopca, Anicie W. za zabójstwo grozi dożywocie, natomiast ojczymowi Martinowi K. za znęcanie do 10 lat więzienia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!