Wiadomości

Przebijał opony samochodów działaczy PiS, bo “nie miał gdzie zaparkować”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

53-letni mężczyzna poprzebijał nożem opony w samochodach działaczy Prawa i Sprawiedliwości w miejscowości Morąg (warmińsko-mazurskie). Jak tłumaczył później policji, chciał po prostu zaparkować, a że nie było wolnych miejsc, odreagował swoje rozgoryczenie na autach, które stały wtedy na parkingu.

Władysław H. zniszczył siedem opon w pięciu samochodach zaparkowanych przed lokalnym biurem partii rządzącej.

Zdaniem senator PiS Bogusławy Orzechowskiej, Władysław H. „dobrze wiedział, że jest tam biuro partii”, jak i to, że w chwili dokonania swojego czynu trwało tam spotkanie działaczy partii rządzącej.

– To osoba, która najprawdopodobniej obdarza nasz klub wielką niechęcią – powiedziała w rozmowie z TVP3 Olsztyn Orzechowska.

Krótko po incydencie funkcjonariusze policji zatrzymali 53-letniego mieszkańca Morąga, który od razu przyznał się do winy. Jego zdaniem działacze parkując pod biurem zajęli wszystkie miejsca parkingowe pod domem sprawcy.

Twierdził też, że parking przed budynkiem należy do wspólnoty mieszkaniowej i jest terenem prywatnym. Sfrustrowany mężczyzna miał też zeznać policji, że w dniu, gdy dopuścił się zniszczenia mienia, wypił kilka piw.

Parking znajduje się obok budynku, w którym mieści się biuro poselskie i senatorskie PiS. Sprawca mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie biura.

Mieszkaniec Morąga za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!