Wiadomości

Przebieraniec w peruce kradł paliwo na stacjach benzynowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki pracy policjantów z lubskiego komisariatu zatrzymany został podejrzany o kradzież paliwa na miejscowych stacjach. 26-latek, żeby nie zostać rozpoznanym zakładał perukę, okulary oraz czapkę z daszkiem. W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod działaniem narkotyków.

Do kradzieży paliwa na lokalnych stacjach paliw doszło 23 i 26 sierpnia. Nieznany sprawca tankował paliwo do kanistrów, a następnie odjeżdżał nie płacąc za nie. Żeby nikt go nie rozpoznał zakładał perukę i okulary oraz czapkę z daszkiem. Funkcjonariusze, żeby doprowadzić do jego zatrzymania poinstruowali pracowników wszystkich stacji paliw na terenie miasta, w jaki sposób powinni postąpić w przypadku pojawienia się opisanego mężczyzny. Do zatrzymania doszło w poniedziałek (26 sierpnia) wieczorem.

Pracownice jednej ze stacji w Lubsku rozpoznały opisanego mężczyznę i powiadomiły lubskich stróżów prawa. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, jednak sprawca zorientował się, że coś jest nie tak i szybko odjechał. W ciągu pół godziny od zdarzenia został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariusza służby kryminalnej. W bagażniku swego pojazdu miał perukę, okulary, czapkę z daszkiem oraz trzy kanistry.

Dodatkowo przeprowadzony test narkotykowy wykazał obecność środków psychotropowych w jego organizmie. Przedmioty znalezione w samochodzie zostały zabezpieczone, a 26-letni mieszkaniec powiatu żarskiego trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia został przesłuchany. Usłyszał zarzuty kradzieży paliwa. Do dalszych badań laboratoryjnych zabezpieczono od mężczyzny krew. Jeżeli potwierdzą wynik testu, odpowie on również za kierowanie pod wpływem narkotyków.

Źródło: kom. Aneta Berestecka
Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!