Wiadomości

Prowokacja na Węgrzech: wyemitowali reklamę o “tęczowych rodzinach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Mediów Narodowego Urzędu ds. Mediów i Komunikacji (NMHH) na Węgrzech wszczęła postępowanie przeciw telewizji RTL Klub za wyemitowanie reklamy na rzecz rodzin par homoseksualnych. Zdaniem Rady naruszono prawo do ochrony dzieci.

Rada uznała, że reklama jest odpowiednia tylko dla osób powyżej 16. roku życia i powinna była zostać wyemitowana po godz. 21.

Film, który trwa nieco ponad 5 minut, pokazuje tzw. pary homoseksualne, nauczycieli i socjologów wciskających kit m.in. o „tolerancji” i o tym, że podstawą rodziny jest miłość, a dzieci z takich „rodzin” powinny być traktowane tak samo jak wszystkie inne.

Reklamę przygotowała organizacja działająca na rzecz ideologii LGBT, która twierdzi, że film był istotnym elementem „dialogu społecznego” i że rzekomo nie zawierał elementów mogących w jakikolwiek sposób zagrozić nieletnim. Węgierski oddział RTL utrzymuje natomiast, że reklamę można pokazywać nie tylko osobom powyżej 16. roku życia i dlatego jej wyemitowanie było zgodne z prawem.

Parlament węgierski przyjął w listopadzie ub.r. poprawkę do konstytucji, w której zapisano m.in. ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!