Wiadomości

Prowadzili sieć agencji towarzyskich na warszawskich Bielanach, zajęła się nimi policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wspólnie z Policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II zatrzymali pięć osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej prowadziły na terenie Bielan kilka agencji towarzyskich. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów dwóch mężczyzn i dwie kobiety usłyszeli zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Trzecia z kobiet odpowie za składanie fałszywych zeznań. Została objęta policyjnym dozorem.

Prowadzący sprawy ukierunkowane na zwalczanie handlu ludźmi i przestępczości okołoprostytucyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, z kryminalnymi z Mokotowa wpadli na trop mężczyzny, który miał zorganizować i kierować grupą przestępczą prowadzącą na terenie Bielan kilka agencji towarzyskich, a od kobiet, które miały świadczyć w nich usługi seksualne, pobierać każdego dnia po 300 złotych.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że usługi oferowane w agencjach są reklamowane na portalach internetowych, zdjęcia kobiet natomiast miał wykonywać fotograf w mieszkaniach wynajętych na agencje.

Policjanci ustalili też, kto wspólnie z 45-latkiem prowadził przestępczą działalność. To 41-letnia kobieta pracująca w jednej z agencji, a także wynajmująca mieszkania i zajmująca się werbowaniem do pracy nowych kobiet oraz 45-latek, który zajmował się odbieraniem pieniędzy od pracujących w zarządzanych przez nich agencjach kobiet. Z ustaleń policjantów wynikało, że każda kobieta była zmuszana przekazywać członkom grupy pieniądze, nawet w sytuacji, gdy ich danego dnia nie zarobiła.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że Wydział do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa II prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów postępowanie dotyczące przestępczej działalności o podobnym charakterze prowadzonej przez 45-latka i cztery inne osoby.

Te informacje pozwoliły kryminalnym wspólnie z funkcjonariuszami z SPKP w Warszawie oraz CPKP BOA KGP na przeprowadzenie realizacji. Na początku października policjanci równolegle weszli do czterech mieszkań i trzech lokali – agencji, w których zatrzymali oprócz wspomnianych wcześniej osób, dwie kolejne, 30 i 44-latkę. Podczas przeszukania zgromadzili też materiał dowodowy, który potwierdził ich wcześniejsze ustalenia.

Prokurator przedstawił czterem zatrzymanym osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z cudzego nierządu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec całej czwórki tymczasowy trzymiesięczny areszt. Piąta z zatrzymanych osób, 41-latka odpowie za składanie fałszywych zeznań. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Postępowanie w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!