Wiadomości

Protureccy bojownicy, wspierani przez turecką artylerię, zdobyli miejscowość An-Najrab

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdy syryjskie siły rządowe z powodzeniem prowadzą natarcie w południowym Idlbie, protureccy bojownicy po raz kolejny uderzyli na leżącą na zachód od miasta Sarakib miejscowość An-Najrab i po kilkugodzinnym boju ją zdobyli.

Jak już pisaliśmy, wieczorem, 22 lutego syryjskie siły rządowe podjęły potężne natarcie w południowej części prowincji Idlib, dokąd od kilku dni przerzucane były jednostki biorące uprzednio udział w operacji na zachodzie prowincji Aleppo. Głównym celem ataku stała się wieś Kafr Sadżna (na zachód od Hisz), a także wioski leżące na zachód od Ma’arrat an-Numan. Równocześnie rosyjskie lotnictwo atakowało miasteczka Has i Kafr Nubl, leżące na zachód od Ma’arrat an-Numan.

Od rana syryjskie siły rządowe rozwinęły ataki od południa. Celem uderzeń w tej operacji najwyraźniej było wyparcie bojowników z górzystego regionu Dżabal al-Zawija, który był intensywnie bombardowany przez lotnictwo i ostrzeliwany przez ciężką artylerię. Turcy pospiesznie ściągnęli tam dużą kolumnę wojskową. W godzinach popołudniowych, 23 lutego siły rządowe zdobyły wioski Szajch Demis (na zachód od Hisz) i Hantunin (na północny-zachód od Ma’arrat an-Numan).

Wieczorem i w nocy syryjskie siły rządowe poczyniły dalsze postępy, zdobywając wioski Rakkaja, Kafr Sadżna i An-Nakajr, a w godzinach przedpołudniowych – dodatkowo wioski leżące na zachód od An-Nakajr. Po popołudniu w rękach sił rządowych znalazła się wioska Asz-Szajch Mustafa (na zachód od Kafr Sadżna) oraz leżące na północ od niej wsie Ma’arrat Hurma i Ma’arrat Zita. Wieczorem syryjskie siły rządowe były już w leżących w samym sercu masywu górskiego wioskach Dżbala i Maar Tamater. Tak więc wojska Asada coraz mocniej wdzierały się w głąb regionu Dżabal al-Zawija.

Ale gdy syryjskie siły rządowe z powodzeniem prowadziły natarcie w południowym Idlbie, protureccy bojownicy po raz kolejny uderzyli na An-Najrab i po kilkugodzinnym boju zdobyli tę strategiczną miejscowość…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!