Wiadomości

Syria: Protureccy bojownicy atakują miasto Tadif /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miniona noc w północno-zachodniej Syrii była bardzo gorąca. Oddziały Hajat Tahrir asz-Szam i Syryjskiej Armii Narodowej w różnych miejscach prowadziły ostrzał artyleryjski i rakietowy, atakując stanowiska sił Asada i kontynuując w ten sposób działania odwetowe za uderzenia rosyjskiego lotnictwa, w których zginęło siedmiu cywilów, w tym pięcioro dzieci.

Dziś rano protureccy bojownicy Syryjskiej Armii Narodowej przypuścili atak na miasto Tadif, na południe od Al-Bab (na wschód od Aleppo). Ostatnie doniesienia mówią o pięciu zabitych i siedmiu rannych po stronie sił Asada broniących się w Tadif. Zniszczone zostało też działko plot. kal. 23 mm. Poniższy film przedstawia dzisiejsze walki o Tadif, które to wciąż trwają.

Dodajmy, że wcześniej, przez całą praktycznie noc w różnych miejscach dochodziło do ostrzału artyleryjskiego i rakietowego stanowisk sił Asada. Były one atakowane w północnej Latakii, na północy Hamy, na wschodzie Idlibu i na zachodzie prowincji Aleppo. W działaniach tych brała także udzial artyleria Tureckich Sił Zbrojnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!