Wiadomości

Protest widmo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal tvp.info publikuje nagranie, na którym widać pustą salę obrad. W ławach nie ma ani jednego z posłów nielegalnie okupujących Sejm. – To nagranie ujawnia kolejne kłamstwo „męczeńskiego” protestu – mówi nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który umieścił film na swoim profilu na portalu społecznościowym.

 

Poseł partii rządzącej opublikował na Twitterze nagranie, na którym widać, że na sali obrad, którą do 11 stycznia okupują posłowie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, nie ma ani jednego polityka. Sala plenarna, mimo deklarowanych w mediach „dyżurów rotacyjnych”, świeci pustkami.

 

– Mieliśmy wakacje w Portugalii przewodniczącego Ryszarda Petru, wypad na narty przewodniczącego Grzegorza Schetyny, a teraz mamy długi wolny weekend „walczących o demokrację”. Cała ta akcja jest jedną wielką mistyfikacją. Siadają, robią sobie selfie ze smutną miną, wrzucają do sieci i wracają do domu – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Dominik Tarczyński. – Przez 8 lat kłamali rano, kłamali w południe, kłamali wieczorem. Nic się nie zmieniło – dodaje.

 

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że w sobotę dyżur miał pełnić poseł PO Rafał Grupiński.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!