Wiadomości

Prokuratura żąda 12 lat więzienia dla Tunezyjczyka za zabójstwo pod barem z kebabem w Ełku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach żąda 12 lat więzienia dla Tunezyjczyka Lassada A. oskarżonego o zabójstwo 21-letniego Daniela przed barem z kebabem w Ełku. Do zabójstwa doszło w noc sylwestrową z 2016 na 2017 r.

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach strony wygłosiły w poniedziałek mowy końcowe w procesie. Prokurator Anna Wierzchowska żąda dla oskarżonego 12 lat więzienia oraz wypłatę 50 tys. zł zadośćuczynienia dla matki zmarłego i 20 tys. zł dla siostry 21-latka.

Oskarżony podczas procesu tłumaczył się, że nie pamięta, by uderzał 21-latka nożem, działał w stresie i bronił się przed napastnikiem. Według niego mogło dojść do uderzenia, przypadkowo podczas bójki.

Jednak prokurator Wierzchowska podkreśliła w mowie końcowej, że rana w klatkę piersiowa w wyniku której 21-latek zmarł miała 16 cm głębokości. Zaznaczyła, że według biegłego, cios był zadany z dużą siłą z góry w dół i nie mógł być przypadkowy. Dodała, że oskarżony atakował nożem człowieka nieuzbrojonego, który wycofywał się z bójki i próbował uciekać. Stąd, zdaniem prokuratury, cudzoziemiec jest winny zabójstwa.

– Oskarżony zaatakował dobro najwyższe, jakim jest życie i zdrowie człowieka. Życie ludzkie jest najwyższą wartością w każdej społeczności, czy kulturze etnicznej i względy kulturowe, czy etniczne nie mogą stanowić żadnego usprawiedliwienia, dla zachowania, które prowadzi do śmierci człowieka – powiedziała prokurator Wierzchowska. Jej zdaniem oskarżony działał z zamiarem zabójstwa Daniela R.

Adwokat oskarżonego Miłosz Sadowski chciał jego uniewinnienia. Zdaniem Sadowskiego Tunezyjczyk działał w poczuciu strachu i w samoobronie. Adwokat uznał, że cios który wyprowadził oskarżony miał charakter przypadkowy. Jego zdaniem Lassad A. uczestniczył w bójce posiadając niebezpieczne narzędzie i taką kwalifikację powinien zastosować sąd wymierzając karę.

Sąd odroczył ogłoszenie wyroku na 3 czerwca.

Czytaj też:

Sąd Rejonowy w Ełku wydał wyroki na uczestników zamieszek po zabójstwie przy barze z kebabami

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!