Wiadomości

Prokuratura przedstawiła Ukraińcowi zarzut śmiertelnego pobicia Polaka w Kędzierzynie-Koźlu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura w Kędzierzynie-Koźlu przedstawiła obywatelowi Ukrainy Maksymowi Ch. zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym – poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu. Śledztwo wykazało, że przed przybyciem karetki ofiara piła alkohol z kilkoma innymi osobami.

Do zdarzenia doszło w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie lekarze pogotowia zostali wezwani do umierającego 55-letniego mężczyzny. Mężczyzna zmarł dzień później w szpitalu. Jak się okazało, miał liczne urazy głowy i połamane żebra, co wskazywało na to, że jego śmierć była wynikiem pobicia.

Do pobicia miało dojść w sobotę na osiedlu w Koźlu Rogach. Policja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby – dwóch obywateli Ukrainy oraz Polaka. Między Polakami a Ukraińcami miało dojść do sprzeczki i bójki, która zakończyła się śmiercią 55-latka. Mieszkańcy osiedla Rogi są bardzo poruszeni sprawą.

– Ludzie boją się wzrostu niechęci między Polakami, a pracownikami ze wschodu – mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu Nasze Miasto Kędzierzyn-Koźle jeden z mieszkańców.

– Podejrzany nie przyznaje się do winy, a w tej sprawie jest jeszcze dużo znaków zapytania. Na niektóre powinniśmy otrzymać odpowiedź po uzyskaniu wyników badań śladów biologicznych. Stąd też jako środek zapobiegawczy wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i wydano zakaz opuszczania Polski – poinformował prokurator Bar.

/kedzierzynkozle.naszemiasto.pl.tvp.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!