Wiadomości

Prokuratura podejmuje na nowo sprawę znieważenia obrazu Matki Bożej w czasie tzw. Marszu Równości w Częstochowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Częstochowska prokuratura, która przed kilkoma tygodniami umorzyła dochodzenie w sprawie niesionego podczas Marszu Równości w tym mieście wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą, podjęła to postępowanie na nowo.

Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie powiedział w poniedziałek PAP, że decyzja o ponownym podjęciu tej sprawy zapadła pod koniec października.

– Prokurator uznał, że decyzja o umorzeniu była przedwczesna i materiał dowodowy wymaga uzupełnienia – tak, by w sposób jednoznaczny przesądzić o znaczeniu symbolu tęczy — powiedział prok. Wróblewski.

– W ramach podjętego na nowo postępowania mają też zostać ustaleni i przesłuchani wszyscy pokrzywdzeni. Jeszcze przed umorzeniem kilka osób zostało przesłuchanych, ale jest ich dużo więcej — wskazała prokuratura.

Jak sprecyzował Wróblewski, decyzję o podjęciu postępowania na nowo podjął po ponownej analizie materiału dowodowego ten sam prokurator, który wcześniej prowadził tę sprawę i ją umorzył. Ponowna analiza została przeprowadzona po tym, jak wpłynęły zażalenia na decyzję o umorzeniu – przed przekazaniem ich do sądu.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!