Wiadomości

Prokuratura Krajowa przejmuje śledztwo w sprawie rakiety pod Bydgoszczą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śledztwo w sprawie rosyjskiej rakiety Ch-55 odnalezionej w okolicach Bydgoszczy zostało odebrane wojskowym prokuratorom i przejęte przez Prokuraturę Krajową – dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy RMF FM.

Chodzi o postępowanie prowadzone od końca kwietnia przez wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, którego podstawą jest spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach.

Z informacji RMF wynika, że incydentem zajmą się śledczy z mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej, którzy prowadzą już wielkie postępowanie dotyczące rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Sprawa zostanie włączona właśnie do tego śledztwa. Nadzór nad nim ma prokurator krajowy Dariusz Barski.

Jak ustalili reporterzy RMF FM, powodów tej decyzji szefostwa polskiej prokuratury jest kilka. To m.in. waga sprawy, specjalistyczna materia do wyjaśnienia, a także wielość świadków do przesłuchania. Śledztwo w sprawie rosyjskiej inwazji i zbrodni państwa Putina na Ukrainie toczy się w Warszawie od ponad roku. Przesłuchano w nim grubo ponad 1700 świadków. Teraz incydent z rosyjską rakietą trafi do tego wielowątkowego i wyjątkowo skomplikowanego postępowania.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!