Wiadomości

Projekt ustawy o ochronie życia nienarodzonych dzieci PiS zamroził, pochyli się za to nad losem karpia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas gdy obywatelski projekt ustawy o ochronie życia poczętego jest skutecznie blokowany, posłowie mają pochylić się nad życiem karpi. W styczniu 2019 r. Prawo i Sprawiedliwość ma skierować do Sejmu poprawiony projekt ustawy o ochronie zwierząt – informuje „Rzeczpospolita”. Mają się w nim znaleźć zapisy dotyczące m.in. procedury hodowli i zabijania karpi.

Jak donosi poniedziałkowa „Rzeczpospolita”, w styczniu do Sejmu ma trafić zmieniony projekt ustawy o ochronie zwierząt, który uzupełniony został m.in. o przepisy dotyczące karpi, których miliony sztuk trafiają co roku na wigilijne stoły.

Nowela ustawy firmowana jest przez posła PiS Krzysztofa Czabańskiego, z którym współpracuje poseł PO Paweł Suski.

To właśnie Suski w wywiadzie dla gazety mówi o założeniach projektu noweli. Jak wskazuje, zmienić ma się artykuł ustawy, który zakaże transportu żywych ryb lub trzymania ich dla sprzedaży, bez „dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie”.

Nowe przepisy, o które uzupełniono projekt noweli, którą w styczniu mają poddać pod rozważania posłowie, zakłada, że ryby będą musiały mieć zapewnione taką ilość wody, by swobodnie mogły oddychać, zmieniać pozycję ciała i mieć pełne zanurzenie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!