Wiadomości

Projekt “Stop LGBT” złożony w Sejmie. Wśród zapisów zakaz dla tzw. parad równości”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Właśnie złożyliśmy w biurze podawczym Sejmu ponad 200 tys podpisów pod obywatelską ustawą zakazującą tzw. „parad równości” – poinformował pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Krzysztof Kasprzak.

Złożony w Sejmie obywatelski projekt „Stop LGBT” zakłada m.in. zakaz organizowania parad równości i wszelkich manifestacji, których celem jest kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej. Chronione przez polskie prawo mają być także symbole religijne i patriotyczne.

– W 2019 roku jeździliśmy w okolice parad równości, obserwowaliśmy, jak one wyglądają i widzieliśmy, że dochodzi na nich do łamania polskiej konstytucji, profanowania symboli religijnych, patriotycznych, narodowych, dlatego przygotowaliśmy projekt, który realizuje zasadę ochrony rodziny i nie pozwala podważać porządku konstytucyjnego, który jest zdefiniowany w artykule 18 – małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny — powiedział Kasprzak.

/fb/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!