Wiadomości

Projekt rozszerzający prawo do zabijania dzieci trafił do Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Informację na ten temat podała Barbara Nowacka – pełnomocnik komitetu o kuriozalnej, biorąc pod uwagę, czego rzecz dotyczy, nazwie „Ratujmy Kobiety 2017”. Organizatorom udało się zebrać 400 tysięcy podpisów. Projekt, który liberalizuje prawo aborcyjne w Polsce został złożony w Sejmie. teraz posłowie będą debatować nad jego przyjęciem bądź odrzuceniem.

– Wiemy, że na dniach do Sejmu trafia projekt, który znowu będzie ograniczał i tak bardzo restrykcyjne prawo aborcyjne w Polsce, który będzie znowu skazywał kobiety na piekło. Nie możemy pozwolić, by głos strony liberalnej, za wolnością i prawami kobiet był w Sejmie niesłyszany. Dlatego zdecydowałyśmy się trzy miesiące temu na rozpoczęcie zbiórki, o której warto powiedzieć, że jest w 100 proc. oddolna i obywatelska – ogłosiła Barbara Nowacka.

Projekt dotyczy możliwości legalnego przerywania ciąży do końca 12 tygodnia. Postulaty dotyczą również wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół, przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty oraz regulacji w sprawie klauzuli sumienia dla ginekologów.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!