Wiadomości

Profanacja w katedrze w Białymstoku – półnadzy mężczyźni zakłócili Mszę św.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W białostockiej katedrze doszło do profanacji, której dopuścili się dwaj półnadzy mężczyźni. Obaj weszli do świątyni w trakcie Mszy świętej, zakłócając ją okrzykami i obraźliwymi gestami kierowanymi wobec wiernych i kapłana. Policja zatrzymała sprawców, a jeden z nich otrzymał już zarzuty, do których się przyznał.

Do zdarzenia doszło we środę podczas wieczornej Mszy świętej. Mężczyźni, którzy weszli do katedry starali się zakłócić modlitwę poprzez okrzyki oraz obraźliwe gesty kierowane w stronę księdza odprawiającego Mszę oraz wiernych. Prowokatorzy zdecydowali się również obnażyć co wywołało reakcję wiernych, którzy wezwali policję oraz straż miejską. Niestety jak wynika z relacji świadków, funkcjonariusze straży miejskiej nie zdecydowali się podjąć interwencji w świątyni i czekali, aż mężczyźni opuszczą katedrę. Do akcji wówczas wkroczyła policja, która wyprowadziła sprawców.

Jeden z mężczyzn został zatrzymany w przedsionku świątyni, natomiast drugiego policja ujęła przed ołtarzem, gdzie zakłócał modlitwę wiernych. Obaj sprawcy zostali przewiezieni na komisariat policji, gdzie tłumaczyli się ze swego zachowania. Jeden z nich otrzymał już zarzuty złośliwego przeszkadzania w akcie religijnym oraz obrażania uczuć religijnych. Portal poranny.pl informuje, że mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Sprawcy zostali zatrzymani na 24 h i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Mężczyznom grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!