Polska Wiadomości

Prof. Marian Zembala chciałby zamknąć przeciwników obostrzeń w zakładach psychiatrycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal se.pl legendarny lekarz, prof. Marian Zembala, który dziś jest szefem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w mocnych słowach wypowiedział się o osobach niewierzących w koronawirusa. Nazwał ich “szaleńcami”, których trzeba “zamknąć w zakładach psychiatrycznych”. To nie wszystko!

Były minister zdrowia, kardiochirurg i legendarny lekarz – prof. Marian Zembala. Dziś szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu wystąpił w programie TVP Info, gdzie w mocny słowach wypowiedział się o marszach antycovidowców i osobach niewierzących w koronawirusa. “Proszę, żeby takie osoby były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych, albo w izolatoriach”, powiedział na antenie. Prof. Zembala ocenił, że antycovidowcy są w jego ocenie “samobójcami” i “szaleńcami”, którzy są “niespełna rozumu”. – To wina także nieroztropnych wypowiedzi nas, lekarzy – przyznał w TVP Info. Zapowiedział również osobistą interwencję u ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego chce poprosić o stanowcze reakcje wobec tych, którzy “nie rozumieją, czym jest pandemia”.

Wywiad z profesorem Zembalą jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych, wywołał także spustoszenie na grupach łączących ludzi niewierzących w koronawirusa. “Nie ma zgody i nie będzie przyzwolenia na takie postawy i takie zachowania. Bo ten nieodpowiedzialny, który dzisiaj protestuje, jutro zakazi wielu innych. Nie możemy sobie na to pozwolić”, uzasadniał swoje mocne słowa lekarz na antenie TVP. – Nie wolno nam tracić rozumu, zwłaszcza teraz, kiedy jest wojna. Tak, pandemia jest wojną, wojną o życie – dodał.

Autor: Bartosz Wojsa

Czy takie wypowiedzi to przypadkiem nie przesada?

Źródło: se.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!