Wiadomości

Prof. Jacek Jastrzębski został nowym przewodniczącym KNF

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 23 listopada 2018 r. profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

„Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki działając na podstawie ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania nadzoru nad systemem finansowym powołał z dniem 23 listopada 2018 roku Profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego” – podano w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Premier powołuje przewodniczącego KNF na 5-letnią kadencję.

Jacek Jastrzębski jest dr hab. nauk prawnych, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego zatrudnionym w Katedrze Prawa Cywilnego i Administracji UW. W latach 2008-2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego.

W 2017 r. został ujęty w zestawieniu „Legal 500’s GC Powerlist: Central and Eastern Europe” – liście wyróżniających się prawników w Europie Środkowej i Wschodniej.

Powołując Prof. Jacka Jastrzębskiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Premier Matusz Morawiecki, wyraził przekonanie, że decyzja ta przyczyni się do wzmocnienia sprawności funkcjonowania nadzoru nad polskim rynkiem finansowym.

W opinii szefa rządu, silny i niezależny nadzór finansowy jest istotnym elementem budowania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w Polsce oraz zaufania Polaków do sektora finansowego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!