Wiadomości

Proces rapera Stopy – dziś zeznawała biegła sądowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Sądzie Rejonowym w Częstochowie trwa proces Konrada Rosickiego, znanego jako raper Stopa. Jest on oskarżony o „antysemityzm, pomawianie Żydów o spiski polityczne i finansowe oraz o fałszowanie historii Holokaustu, tym samym o nawoływanie do nienawiści”. Dziś zeznawała biegła sądowa Jadwiga Stawnicka, której bezstronność kwestionuje obrona.

– Zdajemy sobie sprawę, że w myśl Talmudu goje są kimś gorszym. Czy to jest antysemityzm? Czy nazywanie poglądów Grossa kłamstwami to negacja Holokaustu? Czy domaganie się ekshumacji w Jedwabnem to mowa nienawiści? Czy sprzeciwianie się żydowskim roszczeniom to teorie spiskowe? – w październiku ubiegłego roku, w wywiadzie dla wPrawo.pl pytał polski raper Stopa.

Konrad Rosicki, raper z Częstochowy złożył przed sądem wyjaśnienia, w których w wyczerpujący sposób obalał aberracje biegłej filolog, w mediach nazywanej „specjalistką od mowy nienawiści” czy „postrachem dla przestępców”, prof. dr hab. Jadwigi Stawnickiej, która sporządziła opinię do prokuratorskiego oskarżenia. Stopa zwrócił uwagę na wiele błędów merytorycznych, które nie powinny się zdarzyć nie tylko nauczycielowi akademickiemu, ale każdemu kto ukończył szkołę.

– Pierwszym i najważniejszym wątkiem, który dyskredytuje opinię biegłego, jest to, że zawiera ona nie prawdę. Biegły uważa mnie za autora modlitwy będącej autorstwa Sługi Bożego Piotra Skargi – zaznaczył muzyk, równocześnie podkreślając, że taki błąd nie powinien przydarzyć się biegłemu profesorowi lingwistyki.

Dziś przed sądem zeznawała właśnie Jadwiga Stawnicka…

Do sprawy wrócimy…

/wprawo.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!