Wiadomości

„Proaborcyjna Noc Kryształowa” – podpalono centrum opieki ciążowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centrum opieki ciążowej w Buffalo, prowadzone przez chrześcijańską organizację CompassCare, zostało zaatakowane i podpalone. W budynku ktoś wybił szyby, pomalował ściany sprayem, a potem go podpalił. Jako odpowiedzialni za napaść wskazywani są członkowie proaborcyjnej grupy Jane’s Revenge – informuje portal TVP Info.

„Budynek został podpalony. Okna w recepcji i gabinecie pielęgniarek zostały wybite i spalone. Graffiti na budynku pozostawione przez podpalaczy odnosi się do aborcyjnej grupy terrorystycznej Jane’s Revenge i brzmi: »Jane Was Here« (Była tu Jane)” – tak przedstawiciele CompassCare opisują zajście na swoim blogu.

Rannych zostało dwóch strażaków, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Policja w Amherst w stanie Nowy Jork wszczęła dochodzenie, kwalifikując sprawę jako podpalenie.

– Nasze myśli są ze strażakami, którzy wracają do zdrowia. W Amherst nie ma miejsca na takie ataki. Policja kontynuuje śledztwo, by pociągnąć winnych do odpowiedzialności za ich czyny – mówi Brian Kulpa, radny miasta Amherst, cytowany przez Fox News.

Prezes CompassCare Jim Harden obiecał, że ośrodek zostanie odbudowany. Domagał się także wyciągnięcia konsekwencji wobec odpowiedzialnych za napaść.

– To jest proaborcyjna Noc Kryształowa. Przez to nie będziemy mogli zadbać o potrzeby kobiet w nieplanowanej ciąży, a dzieci będą umierać – podkreślił Harden.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!