Wiadomości

Prigożyn pokazał górę trupów „wagnerowców” i uderzył w Szojgu i Gierasimowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jewgienij Prigożyn, założyciel PKW „Wagner”, opublikował film, w którym pokazał zwłoki „Wagnerów” i zbeształ rosyjskie dowództwo wojskowe za brak amunicji.

Na filmie Prigożyn stoi obok zwłok „wagnerowców”, którzy podobno zginęli 4 maja na wojnie na Ukrainie. Używając obscenicznego języka, zwraca się do ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu i szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerija Gierasimowa, obwiniając kierownictwo wojskowe o śmierć „wagnerowców” i brak amunicji. Prigożyn twierdzi, że „niedobór amunicji wynosi 70%”. Wideo jest podpisane „Straty PVK „Wagner” z 4 maja 2023 r.”

„Wy kreatury siedzicie w drogich klubach. Wasze dzieci uciekają od życia, kręcą filmy na YouTube. Myślicie, że to wy jesteście panami tego życia i że macie prawo rozporządzać ich życiem. Myślicie sobie, że jeśli macie magazyny amunicji, to macie do tego prawo. Są elementarne wyliczenia – jeśli podasz przelicznik amunicji, to ich jest pięć razy mniej. Przybyli tu jako ochotnicy i umierają, abyście mogli tuczyć się w swoich mahoniowych biurach. Weźcie to pod uwagę” – powiedział Prigożyn.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!