Wiadomości

Prezydent zaakceptował nazwiska nowych ministrów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Prezydent Andrzej Duda akceptuje zmiany w rządzie przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w poniedziałek wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Jak dodał, osoby, które obejmą stanowiska ministrów po rekonstrukcji rządu to „bardzo dobry zespół, który łączy rozmaite kompetencje”.

Mucha w Polsat News podkreślił, że ubiegłotygodniowa rozmowa Andrzeja Dudy z premierem dotycząca zmian w rządzie była „bardzo dobra”.

– Prezydent wyraził swój pogląd. Panowie rozmawiali na temat składu Rady Ministrów; tutaj bardzo dobry kontakt owocuje tym, że te zmiany są uzgadniane, konsultowane – powiedział minister.

– Prezydent akceptuje zmiany, które są przedstawione przez prezesa Rady Ministrów. To była rozmowa, która poprzedzała te zmiany; to się dzieje w bardzo dobrej atmosferze i w bardzo ścisłych konsultacjach – zaznaczył Mucha.

Według niego osoby, które po rekonstrukcji wejdą do rządu mają „duże doświadczenie polityczne”. Jak mówił, jest to „bardzo dobry zespół, który łączy rozmaite kompetencje”.

Wszystko wskazuje na to, że do rekonstrukcji rządu dojdzie jutro – mówił w radiowej Jedynce marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Potwierdził też wcześniejsze zapowiedzi, że rekonstrukcja obejmie nie tylko ministrów, którzy odchodzą do Parlamentu Europejskiego. Będzie to nowe otwarcie, ale i kontynuacja rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego – zapowiedział.

Konieczność zmiany w rządzie wynika z tego, że wyborach do PE mandat otrzymało kilku ministrów: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Mandaty zdobyła też minister w KPRM Beata Kempa, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz wiceszef MS Patryk Jaki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!