Polska Wiadomości

Prezydent Katowic Marcin Krupa przegrał w sądzie z narodowcami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd w Katowicach uznał decyzję prezydenta Marcina Krupy za nieuzasadnioną. Powołał się na konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń.

– Wolność zgromadzeń jest prawem konstytucyjnym. Zgromadzenie może przynosić treści kontrowersyjne, może być nie do końca dla organu akceptowalne, ale jeśli nie narusza prawa i nie stwarza zagrożenia bezpieczeństwa, to ono powinno się odbywać – powiedział sędzia Krzysztof Żyłka.

Przypomnijmy – na najbliższą niedzielę zostało zaplanowane zgromadzenie o nazwie Maski opadły PiS PO jedno zło! Jednym z argumentów za zakazem odbycia się zgromadzenia, było kolidowanie z innymi wydarzeniami (m.in. wystawą zdjęć). Wszechpolacy odwołali się od tej decyzji. Sąd uznał, że działanie katowickich władz godzi w prawo i nie może być dopuszczone. Prezydent Krupa nie szczędzi ostrych słów pod adresem Wszechpolaków, nazywając ich wydarzenia faszystowskimi.

W Katowicach prawdopodobnie odbędzie się zgromadzenie Młodzieży Wszechpolskiej w najbliższą niedzielę. Sąd uchylił naszą decyzję o zakazie zgromadzenia. Oczywiście się odwołamy. Nie komentuję wyroków sądów. Mogę powiedzieć, że w mojej ocenie wcześniej zaplanowane na rynku wydarzenia kolidują ze zgłoszonym zgromadzeniem, a dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i tym się kierowałem, gdy zakazaliśmy zgromadzenia.

Źródło: narodowcy.net

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!