Wiadomości

Prezydent Gdańska zrobił korektę oświadczeń majątkowych – przypomniał sobie o różnych “drobiazgach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Gdańska kolejny raz zmienił treść swoich pięciu oświadczeń majątkowych. Chodzi o dokumenty z lat 2010-2012. W sumie dokonał korekt na prawie milion złotych – informuje Radio Gdańsk.

Korekty dotyczą środków pieniężnych w polskich złotych. Różnice są znaczne – w jednym przypadku to ponad 321 tysięcy złotych. Wszystkie pięć korekt pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku >>> można je znaleźć TUTAJ.

Jak wynika z udostępnionych dokumentów, Paweł Adamowicz zmienił treść oświadczeń z kwietnia i sierpnia 2010 roku, stycznia i kwietnia 2011 roku oraz kwietnia 2012 roku. We wszystkich przypadkach chodzi o część dotyczącą zasobów pieniężnych, a dokładniej środków pieniężnych zgromadzonych w polskiej walucie.

W sumie dokonano korekt na 971 997,73 zł. Warto jednak zaznaczyć, że majątek prezydenta nie “zwiększył się” o prawie milion złotych. W każdym kolejnym oświadczeniu Paweł Adamowicz musiał powtarzać kwoty, na które zrobił korekty. W sumie, jego majątek po złożonych poprawkach wzrósł o ponad 331 tys. zł.

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku toczy się proces prezydenta Gdańska ws. nieprawidłowości w jego oświadczeniach majątkowych za lata 2010-2012. Na razie odroczono go do 13 czerwca. Paweł Adamowicz miał nie wykazać wszystkich mieszkań i oszczędności. Grożą mu trzy lata więzienia.

/Radio Gdańsk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!