Polska Wiadomości

Prezydent Gdańska wspiera muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl nie dalej jak w sobotę miały miejsce w dwóch różnych miejscach naszego kraju dwa wydarzenia społeczności wyznawców islamu. Jak informowaliśmy wcześniej, w Poznaniu imam tamtejszego meczetu zorganizował tam manifestację ku czci ofiar ataku w nowozelandzkim Christchurch. Demonstracja, na której pojawiło się wg różnych szacunków od 100 do 200 osób, odbyła się bez przeszkód.

Tego samego dnia niedawno wybrana nowa prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz wzięła udział w akcji „Łączą nas drzewa”, która jest kontynuacją akcji Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni przeprowadzonej w ubiegłym roku. Drzewa sadzono w lesie komunalnym w zachodniej części Pasa Nadmorskiego.

W ramach tej akcji miejscowi muzułmanie z pomorskiego oddziału Ligi Muzułmańskiej RP zasadzili razem z Dulkiewicz 50 drzewek ku czci każdej z osób, które straciły życie w Nowej Zelandii.

– DRZEWA NAS ŁĄCZĄ… ŁĄCZĄ NAS LUDZIE I WSPÓLNA MIŁOŚĆ I WALKA Z NIENAWIŚCIĄ – napisali na swoim facebookowym profilu. – Jako muzułmanie w ramach wczorajszej akcji “Łączą nas drzewa. Posadźmy 2000 drzew” w parku Ronalda Regana w Gdańsku, wystąpiliśmy z inicjatywą aby posadzić 50 drzew, które mają upamiętnić każdą z 50 ofiar zamachu w Nowej Zelandii. Na każdym posadzonym przez nas drzewku zawiesiliśmy karteczkę z imieniem ofiary i napisem “In solidarity with muslims after Christchurch attack” (“W geście solidarności z muzułmanami po ataku w Christchurch ”). Inicjatywa spotkała się z wyjątkowo pozytywnym odzewem i była możliwa dzięki Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni, z którym mamy nadzieję, uda się także wspólnie postawić dodatkową tablicę upamiętniającą drzewka dla ofiar zamachu w Nowej Zelandii.

Czy myślicie, że Pani prezydent ma tyle samo sympatii dla innych co dla muzuzłmanów?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!