Świat

Prezydent Filipin grozi Kanadzie wypowiedzeniem wojny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com prezydent Filipin znany jest ze swojego porywczego charakteru. Tym razem Rodrigo Duterte zagroził „wypowiedzeniem wojny” Kanadzie! Wszytko przez nie przywiezie na Filipiny śmieci, pochodzące z pewnej kanadyjskiej firmy… „Będziemy walczyć z Kanadą”.

Prezydent Filipin Duterte podczas jednego z przemówień ostrzegł, że jeśli Kanada nie zgłosi się po śmieci w przyszłym tygodniu, wówczas on sam wyśle jej śmieci i nie tylko.

„Chcę aby łódź była gotowa. Wyślę ostrzeżenie Kanadzie – może w przyszłym tygodniu, żeby lepiej zabrali te rzeczy, albo wezmę kurs na Kanadę i sam wyrzucę tam śmieci” – mówił zdenerwowany Duterte .

„Jeśli Kanada nie posłucha, wówczas wypowiem jej wojnę” – stwierdził sięgając po argument ostateczny.

„Będziemy walczyć z Kanadą. Możemy ją pokonać. Zwrócę im śmieci – zobaczycie” – dodał.

Jak podaje BBC News cała sprawa rozchodzi się o konflikt z firmą Chronic Inc., eksporterem plastiku z Kanady. Sześć lat temu miała ona wysłać około 100 kontenerów śmieci.

Co bulwersujące to fakt co znajdowało się w kontenerach. Otóż do Filipin wysłano: makulaturę, stare gazety, butelki plastikowe a nawet zużyte pieluchy dla dorosłych!

Jest to naruszenie przepisów prawa międzynarodowego, które zakazuje wysyłania tego rodzaju śmieci krajom rozwijającym się bez ich wiedzy. Tą kwestię ma regulować  Konwencja bazylejska z 1989 r.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!