Wiadomości

Prezydent Dulkiewicz zleciła firmie należącej do żony jej przyjaciela wyprodukowanie krótkiego spotu za 42 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Dulkiewicz zapłaciła firmie powiązanej z jej kolegą, który wspierał ją w kampanii wyb. aż 42 tys. zł za krótki spot, który można wyprodukować za 2 tys zł. Produkcję zlecono miesiąc po wyborach. Na co poszły te pieniądze, bo na pewno w tym dziele nie można ich tyle utopić? – pisze na twitterze red. Daniel Liszkiewicz.

„Firma należy do żony Wojciecha Stybora, który wcześniej był radnym Gdańska. Niedługo przed tym zleceniem promował A. Dulkiewicz na FB „Moim kandydatem jest Aleksandra Dulkiewicz. Olę znam..hmm nawet nie wiem od kiedy. Wiele, wiele lat” – to już rodzi pytania o konflikt interesów” – dodaje Daniel Liszkiewicz.

„Najpierw rzecznik Prezydent twierdził, że „Gdańsk bez plastiku” to profesjonalna kilkudniowa produkcja zrealizowana w oparciu o wypracowany scenariusz z udziałem profes. aktorów oraz medialnych osób”.Mimo prośby nie udostępnił jednak linku do tego filmu, pisząc że jeszcze powstaje” – zauważa red. Liszkiewicz.

To nie pierwsza produkcja dla Gdańska zrealizowana przez tę firmę. Miesiąc po wyborach samorządowych, w 2018 roku, dostała ona zlecenie na realizację spotu za 50 tysięcy złotych. Zdjęcia z drona + statyści, co można było zrobić za 10 tys.

– Za takie zlecenia też krzyczałbym “Olu Forza !” – stwierdza Liszkiewicz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!