Wiadomości

Prezydent Duda udał się na Ukrainie, spotkał się z prezydentem Zełenskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował, że prezydent Andrzej Duda w towarzystwie prezydentów Litwy Gitanasa Nausedy, Łotwy Egilsa Levitsa i Estonii Alara Karisa przebywa na Ukrainie. Pojechał do Kijowa na spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Wczoraj w Rzeszowie prezydenci Polski, Litwy i Łotwy oraz minister spraw zagranicznych Estonii spotkali się na specjalnym szczycie, którego celem było wyrażenie solidarności z Ukrainą. Politycy omawiali sytuację w regionie i sposoby wsparcia walczących Ukraińców.

– Naszym celem jest wsparcie prezydenta Zełenskiego oraz obrońców Ukrainy w decydującym dla tego kraju momencie – przekazał Jakub Kumoch, który wraz z szefem BBN Pawłem Solochem i wiceministrem spraw zagranicznych Marcinem Przydaczem towarzyszy prezydentowi. Jak dodał, państwa bałtyckie są naszymi kluczowymi partnerami w sprawach bezpieczeństwa w regionie.

– Wspólnie postanowiliśmy, że pojedziemy do Kijowa razem. Polska jest organizatorem wizyty i wraz z Ukrainą zapewnia jej logistykę i bezpieczeństwo – stwierdził szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!