Wiadomości

Prezydent Duda: „Cieszy mnie, że kultura żydowska w Polsce odradza się”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ogromnie cieszy mnie to, że kultura żydowska w Polsce odradza się i że wspiera to tak wielu Polaków – powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek na świąteczno-noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

 

W spotkaniu udział wzięli także m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Lesław Piszewski.

 

Prezydent zaznaczył, że spotkanie ze społecznością żydowską odbywa się po raz 11 i zapoczątkował je prezydent Lech Kaczyński w 2006 r.

 

Podkreślił, że spotkanie odbywa się dopiero w piątek 13 stycznia, ponieważ ruchome święto żydowskie Chanuka wypadło w 2016 r. w wigilię Bożego Narodzenia, i stąd po ustaleniach z rabinem Schudrichem zdecydowano, że zostanie ono przeniesione na okres poświąteczny. W związku z tym nie odbyło się tradycyjne zapalenie świec z okazji Chanuki.

 

/tvpparlament.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!