Polska Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda wystąpił ubrany w patriotyczną koszulkę. Gazeta Wyborcza jest oburzona…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl prezydent opublikował na Instagramie zdjęcie w t-shircie upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie. Większość internautów doceniała pomysł Andrzeja Dudy polegający na luźniejszym w formie przypomnieniu o polskiej historii. Natomiast „Gazeta Wyborcza” zawsze znajdzie dziurę w całym.

„100 lat temu Wielkopolanie poderwali się do walki o włączenie swojej Ziemi do odradzającej się Polski. Ciszę poświątecznego wieczoru przerwał huk wystrzałów i hasło „Polonia Restituta!. I ZWYCIĘŻYLI! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!” – napisał na Instagramie Andrzej Duda załączając zdjęcie w koszulce upamiętniającej zwycięskie Powstanie. Za prezydentem widzimy choinkę.

Wielu użytkowników serwisu z aprobatą wyrażało się o materiale opublikowanym przez Andrzeja Dudę. „No i to jest prezydent, a nie Komorowski, Cesasz Kwitnącej Żenady” – stwierdził jeden z internautów. „Cześć i chwała bohaterom. Szacun Panie Prezydencie. Niech żyje Polska. Rzeczpospolita Polska” – dodał kolejny.

Pojedyncze wpisy w sposób żartobliwy odnosiły się do muskulatury prezydenta. „Ile Pan Prezydent bierze na łapę?” – pytał jeden z internautów. „Nabity jak karabin” – stwierdził kolejny.

I właśnie tej kwestii uczepił się serwis „Gazety Wyborczej” – być może przewidując, że atak na samo upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego ściągnąłby na redakcję zbyt wielką krytykę. Stąd też na gazeta.pl czytamy: „Andrzej Duda pozuje w koszulce Red is Bad. Padły pytania o muskuły. Ile pan bierze na klatę?” oraz „Pojawiają się też komentarze dotyczące… tężyzny fizycznej prezydenta”. Dopiero głęboko w tekście czytelnik dowie się, że nie chodzi o złą, ale o dobrą sylwetkę: „Zdjęcie w koszulce Red is Bad stało się też pretekstem do komentarzy na temat… dobrej kondycji fizycznej prezydenta”.

Serwis „Wyborczej” nie omieszkał także wytknąć prezydentowi kolejnego publicznego pokazania się w koszulce producenta, który kojarzony jest z poglądami patriotycznymi i eurosceptycznymi. Oczywiście z tego „GW” czyni zarzut. Pojawia się jednak jeszcze jedna, absurdalna refleksja: „Niektórzy ocenili też, że zdjęcie Dudy w koszulce Red is Bad to odpowiedź na polityków opozycji fotografujących się w koszulce z napisem Konstytucja” – czytamy. Tymczasem prezydent Andrzej Duda występował w patriotycznych t-shirtach zanim polska opinia publiczna poznała ubrania z napisem „Konstytucja” (ewentualnie OUTA).

C o tym sądzicie?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!