Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda podpisał decyzję wyznaczającą Aleksandrę Dulkiewicz p.o. prezydenta Gdańska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał decyzję wyznaczającą do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz; premier złożył podpis na tej decyzji – poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza komisarz wyborczy podpisał postanowienie o wygaśnięciu mandatu Adamowicza.

We wtorek I zastępca prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że przyjęła propozycję przekazaną przez rządzących w sprawie objęcia funkcji komisarza w Gdańsku.

Michał Dworczyk poinformował w czwartek w radiowej Trójce, że w środę „w godzinach wieczornych prezydent podpisał decyzje wyznaczając do pełnienia funkcji prezydenta miasta Aleksandrę Dulkiewicz”.

„W związku z tym od tego momentu do następnych wyborów będzie pełniła taką funkcję” – podkreślił szef KPRM.

Jak dodał, „formalnościom stało się zadość”.

„Wieczorem dokumenty dotarły do KPRM, a pan premier wieczorem złożył podpis na tej decyzji” – zaznaczył Michał Dworczyk.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!