Polska Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: “nakładanie obowiązku szczepienia cały czas wzbudza moje wątpliwości”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jestem zwolennikiem namawiania do tego, by się zaszczepić, ale nakładanie obowiązku szczepienia cały czas wzbudza moje wątpliwości. Obawiam się, jakie to będzie miało u nas skutki społeczne – powiedział w poniedziałek na antenie Polsat News prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany m.in. o rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla medyków.

– Nie będę ukrywał, że to temat dla mnie trudny. Wielokrotnie deklarowałem, że jestem sceptycznie nastawiony wobec obowiązkowości szczepień, mówiliśmy przede wszystkim o szczepieniach przeciw grypie. Sam jestem zaszczepiony trzykrotnie przeciwko koronawirusowi i wszystkich namawiam do tego, żeby się zaszczepić dlatego, że widzimy, co się dzieje – mówił prezydent.

– Jest to dla mnie temat trudny, bo nawet mamy spór w domu. Moja żona jest zwolennikiem tego, by wprowadzić obowiązkowe szczepienia, przynajmniej dla poszczególnych grup zawodowych. Ja mam tutaj ogromne wahanie. Jestem zwolennikiem tworzenia pewnej presji, ale o charakterze: prosimy, zaszczep się. (…) Namawiania do tego, by się zaszczepić. Natomiast cały czas wzbudza moje wątpliwości nakładanie obowiązku szczepienia, dlatego że obawiam się, jakie to będzie miało u nas skutki społeczne – tłumaczył Andrzej Duda.

– My, jako naród, jesteśmy bardzo przekorni. Jeżeli do czegoś nas zmuszają, to zwykle zachowujemy się w sposób odwrotny niż to, do czego próbują nas przymuszać. Ja się boję, że będzie taki bardzo silny przeciw społeczny i martwi mnie ta sytuacja ogromnie – podsumował prezydent.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!