Wiadomości

Prezydenci Polski i Niemiec opowiedzieli się za spokojną dyskusją nt. odszkodowań

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydenci Polski i Niemiec, Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier, podczas czwartkowej rozmowy w Valletcie wyrazili przekonanie, że sprawa odszkodowań wymaga spokojnej dyskusji – poinformował w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Prezydenci Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier spotkali się w czwartek na Malcie, przed rozpoczęciem szczytu przywódców Grupy Arraiolos. 

Jak podał Szczerski, rozmowa prezydentów Polski i Niemiec trwała godzinę, a więc dłużej niż planowano. 

Jak zaznaczył, obaj przywódcy „rozmawiali o rozmaitych aspektach historycznych i bieżących relacjach polsko-niemieckich”.

– Poruszyli kwestie zainicjowanej w Polsce debaty wokół problemu niemieckich odszkodowań za polskie straty poniesione w czasie II wojny światowej – dodał Szczerski.

– Prezydenci przedyskutowali rozmaite polityczne i prawne uwarunkowania związane z kwestią odszkodowań. Rozmówcy wyrazili przekonanie, że sprawa odszkodowań wymaga spokojnej dyskusji i niezależnie od rozwoju sytuacji w kwestii odszkodowań będą czynili wszystko, aby bogaty dorobek polsko-niemieckich relacji ostatnich lat został zachowany – podkreślił szef gabinetu prezydenta.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!