Wiadomości

Prezes Fundacji Euroweek nam grozi – obrona przez atak?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj zamieściliśmy na naszym portalu artykuł „Polskie nastolatki w objęciach śniadych facetów w ramach programu unijnego”. Dziś odezwał się do nas prezes Fundacji Euroweek z kategorycznym żądaniem usunięcia tego artykułu, który to – według niego – ma charakter „całkowicie nieprawdziwy, szkalujący, ksenofobiczny i rasistowski”.

A co takiego było w rzeczonym materiale? Ano zawierał on tak naprawdę jedynie dwa zdania:

Oburzenie internautów wywołały zdjęcia, które można znaleźć na Instragramie pod tagiem #euroweek2018. Z opisu można się dowiedzieć, iż w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych Stowarzyszenie „Euroweek Szkoła Liderów” organizuje wyjazdy integrujące młodzież i dzieci z dorosłymi mężczyznami „pochodzenia pozaeuropejskiego”.

Do tego dochodziły linki do materiałów zamieszczonych na Twitterze (bynajmniej nie przez nas) ze zdjęciami, na których widzimy młode polskie dziewczyny z dorosłymi mężczyznami. Oto rzeczony artykuł:

Polskie nastolatki w objęciach śniadych facetów w ramach programu unijnego?

Co tu jest niezgodne z prawdą? Gdzie tu ksenofobia? Gdzie tu rasizm? Pokazaliśmy wyłącznie to, co sami uczestnicy tych wyjazdów ujawniali w internecie.

Ale jest rzecz o wiele istotniejsza. Uruchomiona została bowiem lawina, której prezes Fundacji Euroweek najwyraźniej się bał. A wygląda na to, że miał się czego bać. Oto bowiem w internecie pojawił się film, w którym młoda dziewczyna ujawnia, że w trakcie wyjazdu, w którym brała udział, dorosły mężczyzna (wolontariusz) wszedł do pokoju młodych dziewcząt przez okno. Co więcej, później jedna z jej koleżanek otrzymywała od niego filmiki, jak się masturbuje, a także przesłał jej zdjęcie swojego prącia. Oto ten materiał:

Dziewczyna nagrała filmik w obronie euroweek, ale wyszło tak sobie…

Liczymy, że organa ścigania zainteresują się działalnością Fundacji Euroweek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!