Wiadomości

Premierzy Polski i Węgier spotkali się w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem, który przybył w piątek z oficjalną wizytą do Warszawy. Premier Szydło zapowiadała, że podczas rozmowy będą poruszane m.in. tematy związane z bezpieczeństwem oraz sprawy unijne. Szef węgierskiego rządu spotka się także z marszałkami Sejmu i Senatu oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaplanowano również spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wizyta Viktora Orbana rozpoczęła się od oficjalnego powitania przez premier Szydło. Następnie planowane jest spotkanie szefów obu rządów, a także oficjalny obiad. O godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z mediami obu premierów. 

Szefowie rządów omówią kwestie współpracy politycznej i gospodarczej. W obszarze tematyki europejskiej, poruszone zostaną problemy dotyczące jednolitego rynku, w szczególności dyrektywy w sprawie delegowania pracowników w ramach świadczenia usług, trwających negocjacji w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz zbliżających się prac nad nowym wieloletnim budżetem Wspólnoty.

Premierzy będą też rozmawiać o europejskiej polityce migracyjnej oraz dialogu prowadzonym z Komisją Europejską w sprawie kontroli praworządności. 

Szefowie rządów omówią kwestie związane ze współpracą Polski i Węgier w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Węgry sprawują roczne przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej od lipca br. 

/tvpparlament.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!