Wiadomości

Premier polecił Poczcie Polskiej rozpocząć przygotowania do wyborów “kopertowych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poczta Polska może oficjalnie zacząć przygotowania do przeprowadzenia powszechnych korespondencyjnych wyborów prezydenckich, mimo braku uchwalonej ustawy w tej sprawie. Premier Mateusz Morawiecki polecił to oficjalnym pismem zarządowi Poczty Polskiej – dowiedzieli się dziennikarze RMF FM.

W piśmie skierowanym do zarządu Poczty Polskiej datowanym na czwartek szef rządu pisze: „Polecam Poczcie Polskiej realizacje działań polegających na przygotowaniu do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym”. Poczta ma przygotować ludzi i wszelkie zasoby materialne.

Po co to pismo? Jeśli rząd chce w maju przeprowadzić prezydenckie wybory korespondencyjne to poczta musi działać teraz, w przeciwnym razie nie zdąży. Sama z siebie nie mogła wydać na te przygotowania ani złotówki, bo nie ma jeszcze uchwalonej ustawy o powszechnych wyborach korespondencyjnych. Gdyby prezes Poczty Polskiej zrobił to sam z siebie to odpowiadałby za niegospodarność. Teraz dostał jednak usprawiedliwienie – oficjalne polecenie od szefa rządu.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!