Wiadomości

Premier Morawiecki o luzowaniu obostrzeń w maju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier na konferencji prasowej był pytany o przygotowywane szczegółowe decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Dziennikarze pytali też o „segmenty gospodarki, które mogą liczyć na odmrożenie w pierwszej kolejności, i te, które będą musiały poczekać nieco dłużej”.

Szef rządu potwierdził, że przed tymi decyzjami jeszcze we wtorek będą prowadzone dodatkowe dyskusje, także z Radą Medyczną. – Do wieczora będziemy uzgadniać wszystkie szczegóły i jutro przedstawimy plan na najbliższe kilka tygodni – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski pytany, kiedy możemy spodziewać się luzowania i znoszenia obostrzeń, odpowiedział: „Przygotowujemy szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w środę, być może w czwartek”.

– Możemy się spodziewać, że w ciągu miesiąca maja wróci – oprócz edukacji – bardzo wiele usług i zostanie przywróconych do funkcjonowania bardzo wiele sektorów, za których działaniem już się stęskniliśmy – dodał.

W środę 28 kwietnia na konferencji prasowej rząd ogłosi nowe obostrzeni epidemiczne, które obowiązywać będą w maju.

– Przedstawimy plan na najbliższe kilka tygodni – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!